Siedem wieków historii naszej parafii
Siedemnastowieczny kościół w Kaczkowie
Obraz Św. Marcina znajdujący się na wieży kościoła w Kaczkowie
Tablica poświęcona poległym i pomordowanym żołnierzom AK
Kościół pw. Św Mikołaja w Jabłonnie

Dnia 13 lutego br. Ks. Kard. Stanisław Dziwisz przekazując relikwie krwi Bł. Jana Pawła II dla Zakładu Karnego w Rawiczu przekazał również osobne relikwie dla parafii Św. Marcina w Kaczkowie, gdzie proboszczem jest kapelan ZK Rawicz ks. Wojciech Prostak.

Uroczyste wprowadzenie relikwii krwi Bł. Jasna Pawła II pod przewodnictwem ks. Bp. Zdzisława Fortuniaka odbyło się 14 maja 2012 r. W procesji, która wyruszyła z Koziego Rynku w Kaczkowie do kościoła parafialnego feretron z relikwiarzem niosło 14 delegacji, wśród nich byli: kapłani, sołtysi wiosek parafii Kaczkowo, najstarsi parafianie, była w tej delegacji najstarsza parafianka Pani Jadwiga Grzyb z Rojęczyna mająca 94 lata, najmłodsi parafianie, to czworo dzieci ochrzczonych w tym roku, pracownicy Szkoły Podstawowej im. Armii Krajowej w Kaczkowie, Parafialny Zespół „Caritas”, Szkolny Zespół „Caritas”, członkinie Żywego Różańca, strażacy z OSP Kaczkowo i OSP Jabłonna. Do kościoła relikwie Bł. Jana Pawła II wniosły dzieci pierwszokomunijne. Po ustawieniu relikwiarze na tle granitowej tablicy z wyrytymi słowami Bł. Jana Pawła II wypowiedzianymi w dniu inauguracji pontyfikatu 22 X 1978 r. - „Otwórzcie na oścież drzwi waszych serc Jezusowi Chrystusowi” rozpoczęła się Msza Św. koncelebrowana pod przewodnictwem Ks. Bp. Zdzisława Fortuniaka. W Mszy Św. bardzo licznie uczestniczyli parafianie z wszystkich wiosek parafii Św. Marcina w Kaczkowie, oraz z sąsiednich parafii, nawet z parafii Św. Wawrzyńca w Czerninie należącej do Archidiecezji Wrocławskiej.

Parafia Św. Marcina w Kaczkowie od roku Jubileuszowego 2000 każdego Parafialny Zespół „Caritas”, Szkolny Zespół „Caritas”, członkinie Żywego Różańca, strażacy z OSP Kaczkowo i OSP Jabłonna. Do kościoła relikwie Bł. Jana Pawła II wniosły dzieci pierwszokomunijne. Po ustawieniu relikwiarze na tle granitowej tablicy z wyrytymi słowami Bł. Jana Pawła II wypowiedzianymi w dniu inauguracji pontyfikatu 22 X 1978 r. - „Otwórzcie na oścież drzwi waszych serc Jezusowi Chrystusowi” rozpoczęła się Msza Św. koncelebrowana pod przewodnictwem Ks. Bp. Zdzisława Fortuniaka.

W Mszy Św. bardzo licznie uczestniczyli parafianie z wszystkich wiosek parafii Św. Marcina w Kaczkowie, oraz z sąsiednich parafii, nawet z parafii Św. Wawrzyńca w Czerninie należącej do Archidiecezji Wrocławskiej. Parafia Św. Marcina w Kaczkowie od roku Jubileuszowego 2000 każdego roku   organizowała pielgrzymki do Włoch na spotkanie z Ojcem Św. Janem Pawłem II, a po Jego śmierci do Jego grobu. Z okazji Roku Różańca delegacja Żywego Różańca parafii Św. Marcina w Kaczkowie udała się do Rzymu z nowym sztandarem Żywego Różańca, który Bł. Ojciec Św. Jan Paweł II poświęcił w Sali Klementyńskiej Pałacu Apostolskiego dnia 30 września 2003 r. Uroczystość wprowadzenia relikwii krwi Bł. Jana Pawła II była bardzo głębokim duchowym przeżyciem dla całej społeczności parafii Św. Marcina w Kaczkowie.