Siedem wieków historii naszej parafii
Siedemnastowieczny kościół w Kaczkowie
Obraz Św. Marcina znajdujący się na wieży kościoła w Kaczkowie
Tablica poświęcona poległym i pomordowanym żołnierzom AK
Kościół pw. Św Mikołaja w Jabłonnie

Adwent to ten szczególny okres w roku, kiedy ze zdwojoną mocą przypominamy sobie o tym, że „Światło przyszło na świat” – Jezus stał się jednym z nas, zamieszkał z nami, prowadził przez wiele lat zwyczajne życie. Co więcej, On przyjdzie do nas znowu (sam wielokrotnie o tym zapewniał), w tym tajemniczym momencie nazywanym „końcem czasów”.

I Jego pierwsze przyjście, i to drugie, które możemy sobie na razie tylko wyobrażać, rzucają na nasze życie i naszą codzienność zupełnie nowe światło. Bo z jednej strony mamy 100% pewności, że Jezus, Bóg, jest „nasz”, „swój”, jest niesamowicie blisko i nic, co ludzkie, nie jest Mu obce. Z drugiej strony On jest Bogiem wszechmocnym, potężnym, Panem historii, przed którym zgina się wszelkie kolano i który – choć trudno nam czasem w to uwierzyć – trzyma rękę na pulsie naszego życia i pulsie dziejów.